Dom rodzinny przedstawiony w moich obrazach pokazuje model współczesnej rodziny. Motyw ten jest wszechobecny w naszym życiu. Interpretowany i przedstawiany w sztuce w najróżniejszych formach. Często widoczny w malarstwie każdej epoki. Styl malowania, dobór kolorystyki są ściśle związane z charakterem obrazów. Wielu artystów skupiało się zarówno na pozytywnych, jak i negatywnych modelach domu rodzinnego. Moje prace jednak mają wzbudzać pozytywne skojarzenia. Widoczny jest dom jako miejsce najbliższe każdemu człowiekowi. Jest naszą ostoją i bezpieczną przestrzenią. Jest to miejsce, gdzie możemy liczyć na wsparcie naszych najbliższych, miejscem, gdzie kształtują się nasze wartości i poglądy. Ma to ogromne znaczenie w późniejszym życiu, wpływa również na nasze relacje z innymi.
Rodzina to najważniejszy aspekt naszego życia. Jest to na pewno powód dla którego wielu artystów poprzez indywidualne środki wyrazu, ekspresji pokazywało tę sferę życia ludzkiego.
Zarówno tematyka przedstawień jak i kolorystyka mają ogromny wpływ na klimat moich obrazów. Stonowane kolorystycznie przedstawienia i statyczny układ postaci wzbudzają spokój i nawołują do kontemplacji. Mocne, jaskrawe kolory w poszczególnych pracach, wywołują silniejsze emocje. Stad też inspiracja Henri Matissem i Stanisławem Sacha Stawiarskim. Ich bogactwo kolorów i ciekawy sposób łączenia kolorów mają pozytywny wpływ na widza.
Poprzez swoje obrazy chciałam pokazać nowy sposób patrzenia na dom rodzinny, a jednocześnie przypomnieć, jak jest on ważny w życiu każdego z nas. Poprzez płaskie płaszczyzny, intensywne kolory i styl malowania chciałam nawiązać do współczesności.
Seria obrazów powstała w 2010 roku w Krakowie jako praca dyplomowa na kierunku malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Stanisława Batrucha na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego.
Spis obrazów wchodzacych w skład serii:
1. Tryptyk: „Lato”
2. „Pranie”
3. „Rodzina”
4. „Dzieci”
5. „Kuchnia”
6. „Dziewczyna z czereśniami”